• Kategorie
  • Filtry
  • Mata dla niemowlaka, puzzle piankowe, czyli rozwój i zabawa

Wszelkie zabawy w pierwszych miesiącach życia dziecka powinny odbywać się… na podłodze! To doskonałe wsparcie rozwoju ruchowego i poznawczego, możliwość eksplorowania przestrzeni przez malucha, a także sposób na uniknięcie przyjmowania nieprawidłowych pozycji ciała. Oczywiście, zanim położymy dziecko na podłodze, musimy odpowiednio przygotować pomieszczenie – tu z pomocą przychodzą maty dla niemowlaka. W naszej ofercie znajdziecie najciekawsze propozycje, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo zabawy.

Miękkie i kolorowe maty edukacyjne mata dla niemowlaka

Miękkie, miłe w dotyku, ciekawe, kolorowe i wielofunkcyjne – takie są proponowane przez nas maty edukacyjne, które będą idealnym pierwszym placem zabaw niemowlaka. Odpinane zabawki edukacyjne to wspaniały bodziec zachęcający do ćwiczenia motoryki: chwytania, obracania, odpychania. Producenci przygotowują dla malucha całą gamę atrakcji, wśród których hitem jest lusterko, elementy szeleszczące, grzechotki czy dzwoneczki czy inne zabawki dla niemowlaka. Mata edukacyjna stymuluje więc wzrok, dotyk i słuch, a także umożliwia ćwiczenie mięśni poprzez wyciąganie rączek do zabawek.

Praktyczne puzzle piankowe puzzle piankowe

W ofercie znajdziecie również maty w postaci puzzli. Taka mata piankowa to prawdziwe pole do popisu dla małego szkraba uczącego się obrotów czy raczkowania. Zapewnia optymalne warunki do rozwoju ruchowego – odpowiednią miękkość i przestrzeń. Rodzice chętnie decydują się na puzzle piankowe, ceniąc je za bezpieczeństwo, wygodę, możliwość dostosowania rozmiaru do konkretnych potrzeb czy dobrą izolację termiczną. Dodatkowo mata w takiej postaci to łatwość przechowywania i czyszczenia – po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, a każdy element można przetrzeć wilgotną ściereczką z delikatnym środkiem myjącym.