Po narodzinach dziecko potrzebuje nieco czasu, aby oswoić się z nowym otoczeniem w nowym dla Niego świecie. To jest jeden z powodów, dla których maluch większość czasu śpi lub je. Pokoik, w jakim się znajduje w tym okresie nie ma zbyt dużego znaczenia, jednak to bardzo szybko ulega zmianie. Dlatego też dość szybko będą nam potrzebne zabawki dla Maluszka, aby zaspokoić jego ciekawość i jak najczęściej oglądać uśmiech na Jego buźce. Warto, aby zabawki dla niemowlaka były odpowiednio dostosowane do jego aktualnych umiejętności i potrzeb.

Jak wybrać najlepsze zabawki niemowlęce ?

Producenci cały czas prześcigają się w pomysłowości, półki sklepowe pełne są zabawek kolorowych i drewnianych, klasycznych i nowoczesnych, interaktywnych i pluszowych. Dlatego też każdy rodzic uwielbia kupować zabawki i akcesoria dla niemowląt. Są to gadżety, które sprawiają przyjemność jednocześnie dziecku i dorosłemu. Zabawki szeleszczące lub wydające inne dźwięki świetnie pobudzają zmysły malucha przyśpieszając jego rozwój psychofizyczny. Różnorodne barwy stymulują zmysły wzroku dziecka, a dzięki zabawkom, które może tarmosić i ściskać, poznaje nowe faktury i doskonali sztukę chwytania.  Gdy wybierasz gadżety dla niemowlaka, weź pod uwagę kilka czynników:

zabawki dla 3 miesięcznego dziecka przytulanka

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

Są to głównie wiszące karuzele nad łóżeczkiem lub kołyską, albo różnego rodzaju przytulanki do tarmoszenia i ściskania. Mimo iż maluch w tym czasie uczy się już podnosić główkę, to sam nie chwyci zabawki, tym samym czas, w którym będzie bawiło się zabawkami, które wymagają pozycji siedzącej lub chodzenia jest jeszcze odległy. Gdy wybieramy karuzelę dla niemowlaka, warto, aby maskotki i inne zabawki, były odczepiane. Można co jakiś czas je wymieniać, dzięki czemu będziemy stymulować malucha różnymi bodźcami. Trzeba też pamiętać, aby przy wybieraniu przytulanki, była ona w pełni bezpieczna dla dziecka.

zabawki dla 3 miesięcznego dziecka karuzela z pozytywką

Zabawki dla 6 miesięcznego dziecka

Tutaj wybór zabawek i akcesoriów jest o wiele bardziej różnorodny. To już czas kiedy maluch zaczyna pełzać po podłodze i podnosi głowę. Czas na naukę czegoś nowego. Tutaj przydadzą się różnego rodzaju piłeczki czy zabawki na kółkach, dzięki którym dziecko raczkuje napędzane chęcią podążania za nimi. W tym czasie zmysł dotyku Maluszka rozwija się jeszcze bardziej, dlatego też różnorodność faktur w tym okresie jest czymś niezbędnym. Idealnym do tego wydają się różnego rodzaju książeczki, które na różnych stronach mają różne ciekawe rzeczy, które będą fascynować niemowlaka.

zabawki dla 6 miesięcznego dziecka na kółkach zwierzątka
zabawki dla 6 miesięcznego dziecka piłeczki gryzaki

Zabawki dla 9 miesięcznego dziecka

Po trzech miesiącach od skończenia pół roczku dziecko zaczyna reagować na muzykę podskakując rytmicznie lub kołysząc się, dlatego zabawki dla 9 i 10-miesięcznego dziecka często grają już melodie czy piosenki. Maluch jest bardzo aktywny i wszystko, co napotyka na swojej drodze jest dla niego czymś ciekawym. Bardzo ciekawymi zabawkami na ten okres są różnego rodzaju grzechotki czy piszczałki. Jest to również okres, w którym dziecku pojawiają się pierwsze ząbki, dlatego dobry i ciekawy gryzak będzie wtedy bardzo potrzebny.
zabawki dla 9 miesięcznego dziecka książeczki