Można kupić następny plastikowy samochodzik dla chłopca, ale można też pomyśleć o bardziej wartościowej zabawce. Zabawki z drewna są coraz bardziej popularne, mają coraz więcej fanów, co przekłada się na duży wybór, ponieważ producenci widzą zainteresowanie wśród rodziców. Ok, takie zabawki są droższe niż podobne wykonane z plastiku, jednak mamy pewność, że zabawka jest bardziej wytrzymała, bezpieczniejsza i wysokiej jakości.

Drewniane zabawki – zalety

To że zabawki z drewna są bardziej wartościowe niż plastikowe, chyba nie podlega dyskusji. Są one o wiele trwalsze niż takie, które wykonano z plastiku czy innych materiałów. Można je upuścić, a one się nie pokruszą, nic nie odpadnie, nic się nie połamie. Dlatego też zabawki drewniane są często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Większość producentów dba również o bezpieczeństwo takich zabawek, produkując je z należytą starannością, używając bezpiecznych materiałów:

  • Drewno – Materiał jest obrabiany na gładko, co jest bardzo ważne w przypadku takich zabawek.
  • Farba na bazie wody – Są bezpieczne dla dzieci, trwałe i nie szkodzą środowisku naturalnemu.
  • Organiczny klej – Klej jest wykonany z naturalnych składników, jest bezpieczny i bezwonny
  • Len – W przypadku produkcji torebek, sznurowadeł czy innych części tekstylnych, używana jest często przędza lniana.

Siła drewna tkwi w prostocie. Jest to surowiec w pełni naturalny, nie zawiera nic, co może być szkodliwe dla dziecka. Zabawka drewniana nie narzuca dziecku tego jak ma się bawić. Niezbyt często spotkamy dodatkowe funkcje – grające czy mówiące. Ale to nie oznacza że zabawką nie można się bawić różnorodnie. Takie zabawki są produkowane tak, aby dzięki nim poznawać kolory i kształty. Ćwiczą motorykę dzięki dopasowywaniu elementów, czy pomagają w zdobyciu umiejętności liczenia. Warto pamiętać, że będą one spełniać swoją rolę, w momencie gdy będą dopasowane do wieku dziecka.

drewniany tor dla kulek dla dzieci drewniana przebijanka dla dzieci

Drewniane zabawki dla niemowlaka

Dla chłopca – niemowlaka można kupić w zasadzie wszystko, co jest typowe dla takiego maluszka. Mogą to być drewniane grzechotki czy gryzaki, malutkie samochodziki na kółkach w różnych kolorach i kształtach. Warto zwrócić uwagę na wykonanie. Muszą one być bezpieczne i wykonane z największą starannością o każdy detal. Takie zabawki, mimo iż są z drewna, są leciutkie.

drewniane samochodziki na kółkach dla dzieci drewniany gryzak dla dzieci

Drewniane zabawki dla małego chłopca

Im starszy chłopiec, tym oferta drewnianych zabawek będzie szersza. W przypadku malucha, który już uczy się wstawać i chodzić, świetnym wyborem będzie drewniany pchacz – wózek. Można go również wykorzystać do przenoszenia i przechowywania zabawek. Maluch będzie wkładał do niego swoje samochodziki czy przytulanki.

drewniany pchacz na zabawki

Bardzo rozbudowaną grupą zabawek drewnianych dla chłopca są te do pchania i ciągnięcia. Będą odpowiednie już dla dzieci w okolicach pierwszych urodzin. A w przypadku zabawek do ciągnięcia nawet młodszych, przecież raczkujący Maluszek, również może ciągnąc zabawkę na sznurku. Takie zabawki można zabierać ze sobą na spacery, co jest ciekawym ich urozmaiceniem. Sporo tego typu zabawek, w momencie ruchu, wykonuje dodatkowy ruch (na przykład ruszają skrzydełkami albo nóżkami)

pchacz kaczka dla dzieci drewniany drewniany piesek do ciągnięcia dla dziecka

Mówiąc o zabawkach drewnianych dla małego chłopca, nie możemy wspomnieć o drewnianych klockach. Jest to ponadczasowy wybór, są niezniszczalne i na pewno posłużą przez lata. To idealne drewniane zabawki dla chłopca Klocki dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup klocków w wiaderku czy innym pojemniku. Mamy od razu miejsce, w którym możemy je przechowywać i będą łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce.

drewniane klocki w wiaderku drewniane klocki w pudełku

Zabawki drewniane dla młodszych chłopców są pełne różnych funkcji, które naucza malucha wielu przydatnych rzeczy. Maluszek będzie ćwiczył wiele umiejętności, które rozwiną jego motorykę, postrzeganie kolorów i kształtów co na pewno zaowocuje w przyszłości.

Drewniane zabawki dla starszego chłopca

Zabawki drewniane mają to do siebie, że z powodzeniem mogą być używane przez młodszych jak i przez starszych. Dziecko w wieku przedszkolnym będzie korzystać z nich bardziej świadomie. Można pokazać maluchowi drewniane instrumenty (takie jak cymbałki czy bębenki), różnego rodzaju kolejki i pociągi, oraz liczydła. A w przypadku jeszcze starszych dzieci, w wieku szkolnym, idealnym rozwiązaniem będzie drewniany warsztat, w którym chłopiec będzie mógł tworzyć różne rzeczy, czy drewniany garaż lub dźwig, który uruchomi pokłady kreatywności w umyśle naszego dziecka. Dzięki takim zabawkom zapewniamy dziecku dziesiątki godzin różnorodnej zabawy.

drewniany statek piracki drewniany dźwig dla chłopca

Przy zakupie drewnianych zabawek, niestety czasami odstrasza ich cena. Jednak warto pamiętać o tym że kupujemy produkt, najwyższej jakości, taki który przetrwa wiele lat, jest trwały i wytrzyma różnego rodzaju chłopięce zabawy. Do tego są bezpieczne i pobudzają kreatywność, nie dając jednego sposobu na zabawę, a dziesiątki różnych możliwości. Dziecko może uruchomić swoją wyobraźnię i bawić się, jak tylko chce.

drewniany tor dla chłopca drewniany garaż dla chłopca