Dlaczego warto nosić dziecko w chuście/nosidełku?

Najważniejszą zaletą jest relacja bliskości jaka powstaje między rodzicem, a dzieckiem. Nie istnieje lepszy sposób na okazanie miłości, ciepła i zrozumienia niż bliskość. Kolejnym plusem prawidłowego noszenia dziecka w chuście jest profilaktyka dysplazji stawów biodrowych. Chodzi o pozycję jaką przyjmuję dziecko, pozwala ona na prawidłowe osadzenie się kości udowej w panewce biodrowej. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego poleca noszenie jako prawidłową metodę wspierającą rozwój, a co ważniejsze nawet jako metodę leczenia dysplazji stawów biodrowych. Zdaniem położnej Wandy Ściślewskiej, prawidłowe wiązanie wspiera rozwój motoryczny, poprawia ukrwienie i zapewnia prawidłowe napięcie mięśni. Trzeba również dodać, że chustonoszenie jest po prostu praktyczne. Szczególnie na początku, kiedy dopiero odnajdujemy się w nowej roli i czasami ciężko pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki, Wtedy na ratunek przychodzi ONA – CHUSTA. Zapewnia nam komfort wykonywania codziennych czynności, będąc jednocześnie w bliskim kontakcie z dzieckiem.

Jak wybrać chustę?

Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Nie ma uniwersalnej metody, która każdemu wskazałaby idealną chustę. Należy zacząć od kilku ważnych pytań:
  • W jaki wieku jest Wasze Dziecko?
  • Jaka jest waga Dziecka?
  • Jak chusta ma Ci służyć? Długie spacery, noszenie w domu, czy może dodatek w trudnych chwilach?
Odpowiedz na te pytania powinna pomóc Wam w wyborze odpowiedniej chusty, a my chcielibyśmy Wam przybliżyć holenderską markę BYKAY, stworzoną przez Kay Poelen – kobietę z pasją, mamę czwórki dzieci, która szukała najlepszych rozwiązań dla siebie, swoich Dzieci i innych rodziców, aby rodzicielstwo było dla nich najpiękniejszym momentem ich życia. Po kliknięciu w nazwę chusty można przejść bezpośrednio do sklepu lub: zobacz nasze chusty do noszenia dzieci.

Chusta Strechy Wrap Classicchusta strechy wrap classic

Chusty te należą do grupy chust elastycznych, są to chusty do noszenia dzieci TRYKOTOWE z wysokiej jakości bawełny  o szerokości 60 cm i długości 5 metrów. Chusta do noszenia Strechy Wrap Classic może być używana od pierwszych dni życia dziecka do ok. 1 roku i wagi 10 kg. Chustę można wiązać i nosić na 4 różne sposoby, dziecko można nosić na brzuchu, biodrach i plecach. Ma ona uniwersalny rozmiar, wykonana z przyjaznej dla dziecka 100% bawełny spełniającej najwyższe standardy, tkaniny posiadają CERTYFIKAT OKO-Text Standard 100, świadczący o najwyższych właściwościach tkanin (antyalergiczne, antybakteryjne, antystatyczne, ekologiczne), wytworzone w Europie.

Strechy Wrap Deluxe/Original

Chusty te należą do grupy chust elastycznych, są to chusty TRYKOTOWE z wysokiej jakości bawełny  o szerokości 70 cm i długości 4,60 metra. Chusta Strechy Wrap Deluxe może być używana od urodzenia do max. wagi 18 kg. Chustę można wiązać i nosić na 6 różnych sposobów. Ma ona uniwersalny rozmiar, wykonana z przyjaznej dla dziecka 100% bawełny spełniającej najwyższe standardy, tkaniny posiadają CERTYFIKAT OKO-Text Standard 100, świadczący o najwyższych właściwościach tkanin (antyalergiczne, antybakteryjne, antystatyczne, ekologiczne), wytworzone w Europie. Chusty są dostępne w wersji ORIGINAL – jednokolorowe lub DESIGN – z aplikacją.

chusta do noszenia Woven Wrap Deluxe

Chusta do noszenia tkana Woven Wrap Deluxe

Chusty tkane Woven Wrap Deluxe pozwalają nosić dzieci od pierwszych dni życia, aż do wagi 18 kg. Wykonana jest z mocnej tkaniny: mieszanka bawełny 55% i lnu 45% lub 100% COTTON, co nadaje chuście solidny wygląd i zapewnia komfort noszenia. Jest ona wykonana z dość szerokiego kawałka tkaniny, noszenie w niej gwarantuje ergonomiczną postawę ciała, natomiast ukośne zakończenia sprawiają, że bardzo łatwo się ją wiąże. Design chusty wzbudza zachwyt – jest to jedyna w swoim rodzaju, niezwykle poręczna chusta, dwustronna – jasny i ciemny jeans.

Chusta kółkowa Ringsling Classicchusta kółkowa ringsling

Chusta kółkowa pozwala na komfortowy sposób nosić maluszka, a także starsze dziecko do max. wagi 18 kg. Posiada ona w komplecie dopinaną kieszonkę na smoczek lub inny przedmiot np. ulubiony gryzak. Tkany materiał to mieszanka 55% bawełny i 45% lnu lub 100% COTTON, powoduje że chusta kółkowa ma autentyczny solidny wygląd i zapewnia optymalny komfort noszenia.

Nosidło 4Way Click Carrier

4Way Click Carrier to miękkie strukturalne nosidełko, dzięki regulowanym pasom naramiennym i biodrowym jest idealne dla każdego, kto stwierdzi, że nie po drodze mu z chustą. Jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród ojców, którzy preferują rozwiązanie „założyć i iść”. Dziecko możemy nosić na brzuchu, na biodrze i na plecach. Nosidło jest przeznaczone dla dzieci od urodzenia do ok. 3 lat, max. do 18 kg. Dziecko w nosidełku jest umieszczone prawidłowo i noszone w najlepszej pozycji dla zdrowego rozwoju stawów biodrowych. Zintegrowany kaptur zapewnia dodatkowe podparcie głowy i tworzy przytulną przestrzeń, niezwykle przydatną dla spokojnego snu dziecka.

Nosidło MeiTai Deluxe

Nosidło MeiTai to bezpieczna i wygodna forma bliskości z dzieckiem, wiązane do ciała za pomocą 4-ech pasów. Dziecko można nosić na brzuchu, na biodrze lub na plecach. Innowacyjny system nosidełka MeiTai Deluxe sprawia, że rośnie ono wraz z dzieckiem i może być używane już od urodzenia do wieku 4 lat. Dziecko w nosidełku jest umieszczone prawidłowo i noszone w najlepszej pozycji dla zdrowego rozwoju stawów biodrowych. Zintegrowany kaptur zapewnia dodatkowe podparcie głowy i tworzy przytulną przestrzeń, niezwykle przydatną dla spokojnego snu dziecka.

chusta na basen i plaże aqua carrier

Chusta Aqua Carrier

To rewolucyjna chusta, którą można nosić na basen, pływalnie czy pod prysznic oraz na słońce – wysoka ochrona faktor 45. Chusta Aqua Carrier  to komfort i bezpieczeństwo w wodzie i na powietrzu. Chusta pozwala nam na kąpiel z wolnymi rękoma, co ułatwia nam funkcjonowanie jeśli mamy drugie dziecko. Chusta jest wykonana ze 100% specjalnego poliestru dla extremalnie szybkiego schnięcia, materiał jest oddychający.

Na koniec chcemy przypomnieć o tym co w chustonoszeniu jest najważniejsze. Chodzi o to, że wiązać i nosić dziecko trzeba PRAWIDŁOWO, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy Doradcy noszenia, natomiast jeśli chodzi o Nosidła to pamiętajmy, że muszą to być właśnie NOSIDŁA, a nie tak zwane „wisiadła”, w których dziecka przyjmuje nieodpowiednią pozycję. Chustonoszenie jest piękne i daje wiele korzyści, ale tylko wtedy kiedy jest PRAWIDŁOWE.